Skip to the content

Välkommen att kontakta oss!

Har du allmänna frågor?

E-post: info@actionaid.se

Växel: 08-615 55 50 (09.00-15.00, lunchstängt 12.00-13.00)

Har du frågor om givande, fadderskap, gåvor eller gåvobevis?

E-post: givarservice@actionaid.se

Givarservicetelefon: 08- 615 55 55 (09.00-15.00, lunchstängt 12.00-13.00).

Postadress: Alsnögatan 11, 116 41 Stockholm

Ledningsgrupp:

Ingela Holmertz, generalsekreterare

E-post: ingela.holmertz@actionaid.org
Telefon: 08-615 55 54, 073-372 19 21

Sigrid Torsslow, finans- och administrativ chef

E-post: sigrid.torsslow@actionaid.org
Telefon: 073-380 80 76

Nadja Dolata, chef för policy och program

E-post: nadja.dolata@actionaid.org
Telefon: 08-615 55 61, 076-8831869

 

Medarbetare:

Biniam Fikadu, Ansvarig företagssamarbeten

E-post: biniam.fikadu@actionaid.org
Telefon: 073 - 413 81 71

Denise Berg, projekthandläggare

E-post: denise.berg@actionaid.org

Telefon: 08 - 615 55 50

Hana Al-Khamri, Nationell Samordnare

E-post: hana.al-khamri@actionaid.org

Telefon: 08-121 59 461

Hedvig Nilsson, ekonomi och administration

E-post: hedvig.nilsson@actionaid.org

Telefon: 08-615 55 65

Jenny Rydin, ekonomi, administration och HR

E-post: jenny.rydin@actionaid.org
Telefon: 08 - 615 55 52

Johanna Granhage, 

E-post: johanna.granhage@actionaid.org
Telefon: 08-615 55 64, 072-182 60 98

Kalle Larsson, insamlingsansvarig 

E-post: kalle.larsson@actionaid.org
Telefon: 072 - 050 48 02

Karin Zilliacus, projekt- och givarsamordnare

E-post: karin.zilliacus@actionaid.org
Telefon: 08 - 615 55 62

Linnéa Sonka, kampanjansvarig

E-post: linnea.sonka@actionaid.org
Telefon: 08 - 615 55 66

Louise Kjellberg, ansvarig fadderskap och givarservice

E-post: louise.kjellberg@actionaid.org
Telefon: 072 - 080 12 02

Sara Hjelm, press- och kommunikationsansvarig

E-post: sara.hjelm@actionaid.org
Telefon: 072 - 080 10 36

Tarig Adan, nationell extra-resurs

E-post: tarig.adan@actionaid.org
Telefon: 08 - 615 55 53