Skip to the content

Välkommen att kontakta oss!

Har du allmänna frågor?

E-post: info@actionaid.se

Växel: 08-615 55 50 (09.00-15.00, lunchstängt 12.00-13.00)

Har du frågor om givande, fadderskap, gåvor eller gåvobevis?

E-post: givarservice@actionaid.se

Givarservicetelefon: 08- 615 55 55 (09.00-15.00, lunchstängt 12.00-13.00).

Postadress: Alsnögatan 11, 116 41 Stockholm

Organisation

Jennifer Vidmo, Generalsekreterare

E-post: jennifer.vidmo@actionaid.org
Telefon: 070- 352 46 09

Sigrid Torsslow, Finans- och administrativ chef

E-post: sigrid.torsslow@actionaid.org
Telefon: 073-380 80 76

Karolina Karlsson, Projektledare programverksamhet

E-post: karolina.karlsson@actionaid.org
Telefon: 076-883 18 71

Hedvig Nilsson, Ekonomi och administration

E-post: hedvig.nilsson@actionaid.org
Telefon: 08-615 55 65

Jenny Rydin, Ekonomi, administration och HR

E-post: jenny.rydin@actionaid.org
Telefon: 08 - 615 55 52

Johanna Granhage, Organisationssamordnare

E-post: johanna.granhage@actionaid.org
Telefon: 08-615 55 64, 072-182 60 98

Kalle Larsson, Insamlingsansvarig 

E-post: kalle.larsson@actionaid.org
Telefon: 072 - 050 48 02

Louise Kjellberg, Verksamhetsutvecklare regelbundet givande

E-post: louise.kjellberg@actionaid.org
Telefon: 072 - 080 12 02

Sara Hjelm, Kommunikationsansvarig

E-post: sara.hjelm@actionaid.org
Telefon: 072 - 080 10 36

Tarig Adan, Community mobilizer

E-post: tarig.adan@actionaid.org
Telefon: 08 - 615 55 53